Zwycięzcy sezonu 0 Predator Games 2023

Na początku nowego sezonu, warto wspomnieć o wygranych poprzedniej edycji. Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody i uznanie w swojej społeczności.

W sezonie 0 Predator Games 2023 wzięło udział 128 szkół z całej Polski, które rywalizowały ze sobą w dwóch tytułach gier - League of Legends oraz Fortnite. W trakcie rozgrywek finałowych, które odbyły się w dniach 9- 13 stycznia br. zespoły walczyły o nagrody o łącznej wartości ponad 160 000 złotych. W klasyfikacji generalnej najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. 

Rywalizacja w wirtualnym świecie przestała być rozrywką zarezerwowaną dla wąskiej grupy odbiorców zafascynowanych światem gamingu. Już dziś widać, że rozgrywki Predator Games 2023 trafiły w właściwą niszę, która do tej pory w Polsce pozostawała niezagospodarowana. Do edycji zapowiadającej główny turniej zgłosiło się bowiem ponad 8-krotnie więcej szkół niż było dostępnych miejsc. 

W ramach turnieju, reprezentacje 128 szkół z całego kraju rywalizowały między sobą w dwóch grach: League of Legends oraz Fortnite. Na zwycięzców poszczególnych rozgrywek czekały atrakcyjne nagrody, w postaci m.in. laptopów Acer Chromebook Gaming 516, hulajnóg Acer e-Scooter, czy zestawów klawiatur i myszek od marki Predator. 

Najlepszą reprezentacją szkół w klasyfikacji generalnej byli gracze na co dzień uczęszczający do Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Ich drużyna była też najlepsza w turnieju League of Legends. 

Gdy dowiedziałem się o Predator Games 2023, od razu zdecydowałem się na udział. Wierzyłem, że dzięki temu turniejowi nasza uzdolniona młodzież będzie miała okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami na skalę ogólnopolską. Szczerze polecam taki sposób angażowania uczniów w życie szkoły. Gaming w tej formie łączy świat dorosłych i młodzieży, pozwala kształtować wiele kompetencji, takich jak umiejętność pracy w zespole, logiczne myślenie, czy zdolność do szybkiego reagowania i podejmowania decyzji. Uważam, że nasza drużyna zyskała cenne doświadczenie dzięki udziale w rozgrywkach PG. Przed uczniami otworzyły się nowe perspektywy i kierunki dalszego rozwoju. Teraz patrzą na esport nie tylko z perspektywy gracza spędzającego czas ze znajomymi, ale widzą też możliwość odniesienia sukcesu w karierze esportowca - komentuje Przemysław Madej, nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu

Wyniki Turnieju w Sezonie „0” Predator Games 2023 – Klasyfikacja Generalna:

  1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
  2. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
  3. Technikum im. Św. Józefa w Kaliszu.

Wyniki turnieju W Sezonie „0” Predator Games 2023 – Fortnite:

  1. Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie;
  2. Zespół Szkół Elektrycznych w Kielcach;
  3. Zespół Szkół Łączności w Warszawie.

Wyniki turnieju w Sezonie „0” Predator Games 2023 – League Of Legends:

  1. Zespół Szkół Technicznych w Mielcu;
  2. Niepubliczne Technikum Zawodowe im. Żołnierzy Sił Pokojowych ONZ ZDZ w Kielcach;
  3. Zespół Szkół Nr 1 w Grajewie.