Jak wybrać sprzęt do nauki i do grania?

Do esportu, jak do każdej konkretnej dyscypliny, potrzeba określonego sprzętu. W tym przypadku są to komputer i akcesoria z nim związane - myszka, klawiatura, słuchawki, monitor. 

Niedzielni gracze nie potrzebują przesadnie specjalistycznego wyposażenia. Wszystkie wymienione urządzenia mogą kupić w tańszych cenach, nie skupiając się na ich dokładnych parametrach. Jednakże profesjonalni esportowcy mają zupełnie inaczej. W obecnej dobie esportu na szczyt wejdą ci, którzy stale będą na czasie z nowymi trendami technologicznymi. 

Dedykowany sprzęt gamingowy ma zapewnić jego posiadaczowi najlepsze możliwe warunki do gry. Liczy się jego wytrzymałość na eksploatację, gdyż gracz będzie z niego korzystał często i regularnie. Ważne są też podstawowe parametry, które precyzują działanie urządzeń. Klawiatury muszą reagować szybko na wciskanie klawiszy, gdyż na najwyższym poziomie potrafić potrafią nawet milisekundy. Słuchawki są podstawą w grach, w których dźwięk odgrywa istotne znaczenie i kluczowe jest nasłuchiwanie odgłosów z rozgrywki czy ruchów wykonywanych przez rywala. Z kolei w przypadku myszki kluczowe, aby była poręczna - dobrze pasowała do dłoni. Ponadto tu też wytrzymałość ma znaczenie. Tyczy się to zarówno odporności na kliknięcia jak i baterii, gdyż coraz popularniejsze dla graczy stają się myszki bezprzewodowe.

To jednak wszystko są pewne dodatki i uzupełnienia, a najważniejszy rzecz jasna jest komputer sam w sobie. Koszty złożenia odpowiedniej maszyny dla gracza bywają niemałe, dlatego dobrze jest znaleźć opcje, które nie będą wygórowane cenowo, a zapewnią przy tym pożądaną jakość. Tym bardziej, że komputer nie służy przecież jedynie do grania, jest też wydajnym narzędziem do nauki i realizowania innych swoich pasji. 

Gracze często mają znacznie szersze kręgi zainteresowań związane z komputerami i elektroniką. Wielu z nich fascynuje szeroko pojęta informatyka. Do programowania czy projektowania graficznego i innych tego pokroju zadań również potrzebny jest wydajny sprzęt. Dlatego też inwestycja w teoretycznie skrojony komputer pod gry może być okazją do załatwienia dwóch pieczeni na jednym ogniu. Odpowiednie stanowisko pomoże w realizacji informatycznych zadań, ale i nie tylko. Przydatność komputerów stale rośnie i wiele rzeczy można dzięki nim wykonywać zdalnie. Prezentacje, eseje, projekty – im lepszy sprzęt, tym większy komfort pracy. Gamingowa maszyna poradzi sobie i z takimi wyzwaniami, przed jakimi staje uczeń chcący realizować swoje pasje, ale też i nie opuszczać się przy tym w nauce.

W Predator Games uczestnicy mają szansę wygrać skrojone pod graczy laptopy Predator Helios 300 i komputery stacjonarne Predator Orion 3000. Predator Helios 300 jest modelem przystosowanym do dłuższych sesji grania czy pracy dzięki swojej gamingowej konstrukcji. Sprawdza się też jako urządzenie przenośne do zabierania w dalsze wyjazdy, lub kiedy po prostu pracuje się poza domem. Jego waga nie przekracza 3 kilogramów, ma solidne wykonanie, a przy tym laptop ma to co najważniejsze dla gracza, znakomite parametry – szybkie procesory Intel® Core™ najnowszych generacji, niezawodne karty graficzne NVIDIA GeForce RTX™ z serii 30 uwielbiane przez graczy oraz pokaźną liczbę szybkiej pamięci RAM z możliwością rozbudowy a także dużo miejsca na gry i pliki na dyskach SSD. Idealna opcja dla gracza, który stale potrzebuje wydajnego i solidnego laptopa przy sobie. Wydajność, wytrzymałość i jakość wyposażenia to gwarancja użyteczności na lata. Łączenie przyjemnego z pożytecznym - jedno nie wyklucza drugiego. 

Predator Orion 3000 będzie z kolei dobrym wyborem przy poszukiwaniach solidnego, kompaktowego i gotowego komputera stacjonarnego w przystępnej cenie. Oczywiście Predator nie zapomina o tym co dla graczy najważniejsze – podzespoły. W serii Orion 3000 spotkamy podzespoły podobne do tego co mamy w omawianym już laptopie Helios 300, tylko w wersji desktopowej.

W ramach Predator Games do najlepszych zespołów trafi 16 laptopów Helios 300, komputerów stacjonarych Orion 3000 oraz monitorów Predator XB3. To sprzęt, który nie tylko sprawdzi się w rozwijaniu ich esportowych celów, ale przyda się również w codziennych sprawach i obowiązkach, związanych między innymi ze szkołą. Wydajność, wytrzymałość i jakość wyposażenia to gwarancja użyteczności na lata. Łączenie przyjemnego z pożytecznym - jedno nie wyklucza drugiego.

Dodatkowo w ramach Predator Games wyłaniani będą MVP poszczególnych tytułów - dla przypomnienia w cyklu odbędą się rozgrywki w League of Legends, Rocket League, szachy i Fortnite. Najlepsi indywidualnie gracze mogą liczyć na nagrody w postaci myszek Predator Cestus 330, klawiatur Predator Aethon 301 oraz routerów Predator Connect W6 – w końcu solidne i niezawodne połączenie z Internetem to podstawa i przy zadaniach esportowych jak i szkolnych, kiedy korzysta się z różnych, ogólnodostępnych źródeł.

Seria Predator Acer została stworzona dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą realizować swoje gamingowe pasje, przy czym wyspecjalizowany sprzęt będzie też dużym udogodnieniem w pracy, nauce i realizowaniu swoich pasji. Pełna oferta produktów Predator Acer jest dostępna tutaj.