Jak wyłonić reprezentację szkoły?

Żyjemy w dobie intensywnego rozwoju branży esportowo-gamingowej. Dziedziny przyciągają coraz więcej zainteresowanych, którzy są chętni, aby spróbować w nich swoich sił. Trzon tej grupy stanowią przede wszystkim osoby młodsze. Gry towarzyszą im w zasadzie od pierwszych lat życia, co wcale nie musi być czymś negatywnym. Młodsze pokolenia widzą w nich perspektywy rozwoju oraz szansę zaistnienia we wspomnianych kręgach. Kluczowe jest więc tworzenie płaszczyzn, które umożliwią graczom szlifowanie swoich umiejętności, poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach, ale też rywalizację na poziomie w konkretnych zmaganiach, co będzie dla nich dodatkową motywacją.

Planet9 to platforma tworząca warunki rozwoju dla graczy gustujących w różnych tytułach. Ideą portalu jest zorganizowanie wspólnej społeczności, którą łączą wspólne cele - chęć stawania się coraz lepszym i spróbowania swoich sił w profesjonalnym esporcie czy gamingu. Udostępnione na Planet9 opcje mają pomóc użytkownikom, zapewniając im znacznie szersze perspektywy. 

Treści udostępnione na Planet9 trafiają w zasadzie do graczy na różnym poziomie. Dostępne są specjalne kursy i szkolenia, prowadzone przez osoby z doświadczeniem w danym tytule. Spojrzenie eksperta, patrzącego na rozgrywkę z boku, może przynieść wiele wniosków i przełożyć na wyraźny progres. Profesjonalni gracze stale pracują z trenerami i analitykami, co jest już normą w esportowej rywalizacji. Kurs na Planet9 jest więc pośrednim oswojeniem z takim formatem dla osoby rozważającej start swojej kariery bądź po prostu chcącej być coraz lepszym w lubianej przez siebie grze.

Na Planet9 gracze mogą również znaleźć sobie stałych kompanów do rozgrywki. Stworzenie zgranej ekipy to droga do wielu korzyści. Zgodny i stabilny skład zawsze ma większe szanse do poprawy własnych wyników od złożonej na poczekaniu ekipy, wchodząc przy tym na wyższy poziom i dążąc ku profesjonalizacji. Ponadto poznawanie ludzi o podobnych pasjach czy zainteresowaniach, może się również przełożyć na zbudowanie wartościowych relacji w środowisku graczy. 

Dodatkowo Planet9 dostarcza stale aktualizowane statystyki z gier, co daje możliwość wnikliwej analizy i  wyciągnięcia wnioskówi – samemu lub przy pomocy specjalisty ze wspomnianych wcześniej kursów. Jeśli widzisz stagnację, być może właśnie dzięki statystykom uda się wykryć źródło problemu i skorygować styl gry.

Na koniec zostaje najważniejszy aspekt Planet9 – turnieje organizowane na platformie. To właśnie  one są namiastką profesjonalnej rywalizacji i okazją do przetarcia pierwszych szlaków esportowo-gamingowej kariery i wyłonienia reprezentacji szkoły. System pozwala na szybką organizację i tworzenie rozgrywek. Cała drabinka rywalizacji zostanie automatycznie rozłożona na podstawie wybranych opcji oraz biorących udział uczestników. To dzięki tej platformie możesz wyłonić najlepszą reprezentację szkoły, gdy chętnych do udziału w Predator Games jest więcej niż slotów. Wybór gier jest bardzo szeroki, dzięki czemu można przeprowadzić szkolne rozgrywki w przeróżne tytuły.  W przypadku Predator Games będą to Fortnite, League of Legends, Rocket League i szachy. 

By skorzystać, ze wszystkich funkcji platformy, należy się zarejestrować. Rejestracja na Planet9 i proces dołączania lub tworzenia rozgrywek są bardzo proste. Samo założenie konta jest darmowe. Po stworzeniu profilu w oparciu o wybrany przez siebie email. Następnie wystarczy przejść w zakładkę dedykowaną turniejom i wyszukać określone rozgrywki. W przypadku chęci zorganizowania własnej rywalizacji, należy jeszcze stworzyć swój klub, który będzie przypisany jako organizator zmagań. Również jest to proces darmowy i bardzo szybki w realizacji.

Planet9 tworzy młodym graczom szerokie pole do popisu. Mogą oni w zasadzie od podstaw rozpocząć swoją przygodę z esportem i gamingiem, a potem zacząć grać profesjonalnie po zasmakowaniu całej otoczki. Młodzieżą esport stoi, a każda inicjatywa wspierająca jej rozwój w dziedzinach sportów elektronicznych może zaowocować i pomóc w spełnieniu marzeń z nimi związanych. 

Zobacz video, które przedstawia możliwości platformy Planet 9 i sprawi, że wyłonienie reprezentacji szkoły będzie łatwiejsze niż myślałeś.