Wasz ruch - czas na szachy

W Predator Games przyszedł czas na rozgrywki szachowe. Już dziś 1024 uczniów rozpocznie rywalizację w tym tytule. Stawka jest wysoka - awans do majowych finałów LANowych.

Szachy – gra z niezwykłą tradycją, której początki sięgają pierwszych wieków naszej ery. Każdy kiedyś musiał o nich słyszeć i wydawałoby się, że są znane na wylot. Ostatnie lata przyczyniły się jednak do zupełnego odświeżenia wizerunku szachów. Otworzyły się nowe możliwości rozwoju gry, a ta stała się również... tytułem esportowym.

Nie mogło jej zabraknąć w pierwszym sezonie Predator Games, która oprócz niezwykle ciekawych i edukacyjnych pojedynków oferuje grającym szereg korzyści wynikających z grania w nią. 

Rozgrywka wymaga od graczy sprytnego myślenia, szukania sposobu na ubiegnięcie przeciwnika i rozczytanie jego strategii. Ponadto szachy uczą kreatywności i logiki, pomagając przy tym w rozwiązywaniu problemów czy dylematów. Są treningiem pamięci, gdyż należy być przygotowanym na różne warianty, mając w zanadrzu swoje przetrenowane zagrywki. Szachiści wyciągają wnioski z własnych błędów, rozwijając się z każdą kolejną rozegraną partią. Z czasem presja staje się jedynie czynnikiem względnym.

Kto poradzi sobie z tą presją i na kogo czeka miejsce w finałach przekonamy się już w niedzielę. Wówczas zaplanowany jest stream finałowych rozgrywek etapu kwalifikacyjnego a będzie on dostępny na kanale xtentacion w serwisie Twitch. 

Więcej o szachach dowiecie się z naszego Leksykonu gier.