Psychologia w esporcie - nowe materiały edukacyjne

Rola psychologów w esporcie jest nieoceniona i bardzo często niedoceniana. Psycholodzy, to prawdziwi silent hero drużyn esportowych, którzy stoją za nie jednym zwycięstwem.

Wejście w świat esportu dla młodych zawodników to często zderzenie z tym, że nie tylko umiejętności w grze są ważne.Wszystkie braki w komunikacji, w umiejętności budowania relacji, w umiejętności zapamiętywania uwypuklają się. Nie rozpracowane mogą powodować konflikty, a nawet przedwczesne zakończenie kariery. Dlatego też warto, by już na wczesnym etapie pracy w esporcie mieć kontakt z psychologiem. W materiale edukacyjnym - zarówno pisanym jak i wideo wraz z Urszulą ‘xirreth’ Klimczak przybliżamy rolę psychologa w esporcie. 

Zawodnicy esportowi pod kątem psychologicznym narażeni są najbardziej na stres i wypalenie. Jest to środowisko mocno dynamiczne, wymagające - wielogodzinne rozgrywki sprawiają, że gracz musi dbać o wydajność, o jakość snu, o relacje. Sytuacje stresujące dla jednych graczy działają stymulująco i mobilizująco a, u innych z kolei powodują blokadę, która niejednokrotnie paraliżuje myślenie czy ruchy. Wszystko w zależności jest od tego, jakie myśli towarzyszą zawodnikowi, w danej sytuacji. O tym jak pracować w stresie i przekuć go na pozytywne aspekty dowiecie się z materiału edukacyjnego, który przygotowaliśmy z Ulą Klimczak - Jak radzić sobie ze stresem w grze?