Podsumowanie sezonu 0

W przededniu startu pierwszego sezonu Predator Games 2023 wracamy jeszcze do podsumowania sezonu 0. Był to sezon testowy, w którym chcieliśmy rozpoznać zainteresowanie uczniów i nauczycieli międzyszkolnymi turniejami esportowymi. Rozgrywki były przygotowane dla maksymalnie 128 szkół i 256 drużyn.

Sezon 0 rozpoczął się 1 grudnia, kiedy wystartowały zapisy dla szkół chcących wziąć udział w turnieju międzyszkolnym. Wolne sloty zapełniły się w ciągu kilku dni i w sumie zarejestrowało się 858 szkół. Rywalizacja na serwerach odbywała się w grach League of Legends oraz Fortnite. 

W dniach 9-13 stycznia 2023 odbyły się rozstrzygające mecze, które były relacjonowane w serwisie Twitch. Mecze finałowe League of Legends można było obejrzeć u legendy polskiej sceny LOL’a - Damiana ‘Nervariena’ Ziaji natomiast rozgrywki Fornite dostępne były na kanale Jacoba. 

Zwycięstwo w League of Legends wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu, natomiast w Fortnite zwyciężyli reprezentanci Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 im. Jana Pawła II w Krotoszynie. Zachętą do toczenia rywalizacji były nagrody – w premierowej edycji walczono bowiem o upominki o łącznej wartości ponad 160 000 złotych. Na zwycięzców poszczególnych rozgrywek czekały m.in. laptopy Acer Chromebook Gaming 516, hulajnogi Acer e-Scooter czy zestawy klawiatur i myszek od marki Predator.

Dla najlepszej szkoły, w klasyfikacji generalnej przewidziana była nagroda dodatkowa - trzy pełne zestawy komputerowe Predator, w skład których weszły komputer PC, monitor oraz myszka i klawiatura. Ta nagroda również powędrowała do uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu. Gratulujemy! 

Już wkrótce rozpocznie się kolejny, sezon 1 Predator Gamers 2023 - śledźcie naszą stronę by być na bieżąco.