Pierwszy sezon Predator Games

Czas na pierwszy sezon Predator Games – największych w Europie Międzyszkolnych Rozgrywek Esportowych. Taką informację, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, przekazali Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech – Szef Centrum GovTech oraz Łukasz Łopuszyński – Country Manager w Acer Poland.

16 384 uczniów, 1024 szkoły, 4 gry i nagrody o łącznej wartości ponad 3,2 mln zł

Uczniowie szkół, które jako pierwsze zarejestrują swoje drużyny, spróbują swoich sił w 4 grach: Fortnite (3 graczy i 1 rezerwowy) i League of Legends (5 graczy i 1 rezerwowy), Rocket League (3 graczy i 1 rezerwowy) oraz Chess.com (1 gracz i 1 rezerwowy). Każda ze szkół może zarejestrować maksymalnie 16 zawodników. Minimalny wiek gracza to 13 lat.

Rozgrywki rozpoczną się w piątek 31 marca 2023 roku. Etap eliminacyjny przeprowadzony zostanie w formule online, z kolei wielki finał, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku (sobota), odbędzie się stacjonarnie w Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych w Warszawie.

Zarówno najlepsi gracze, jak i 3 reprezentacje, które zdobędą najwyższe miejsca w klasyfikacji danej gry, otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów Rozgrywek. Ich wartość w całej akcji to ponad 3 200 000 złotych.

Gaming: nieODKRYTY potencjał

Predator Games 2023 to największe w Europie Międzyszkolne Rozgrywki Esportowe, których założeniem jest nie tylko rozwój różnorodnych kompetencji wśród dzieci i młodzieży, dobra zabawa oraz wartościowe nagrody, ale także perspektywa budowania silnego pomostu między nastolatkami a rodzicami i szkołą. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju, skierowanego do szkół podstawowych i średnich w całym kraju jest Acer Polska – popularny producent m.in. sprzętu gamingowego marki Predator.

Wierzymy, że pasja do gamingu łączy, a związana z nim rywalizacja rozwija. Dlatego stworzyliśmy projekt, w ramach którego młodzi fani esportu, przy wsparciu szkół i pedagogów, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności i spełnić swoje marzenie o udziale w profesjonalnym esportowym wydarzeniu. Za nami sezon testowy Predator Games, który zorganizowaliśmy w styczniu tego roku. Do turnieju, na 128 zakładanych przez nas miejsc, zgłosiło się wówczas aż 858 szkół. Wynik przerósł nasze oczekiwania, stając się niewątpliwie dużym sukcesem całego zespołu. Ten jeszcze bardziej motywuje nas do dalszej, wytężonej pracy, której efektem jest między innymi zainaugurowana właśnie, pierwsza oficjalna edycja Predator Games – mówi Łukasz Łopuszyński, Country Manager w Acer Poland.

Nie tylko turniej, ale też kampania edukacyjna

Projekt stawia także na kampanię edukacyjną z udziałem psychologów i ekspertów z wielu różnych dziedzin. Jej celem jest m.in. przybliżenie rodzicom graczy świata gamingu oraz zwiększanie świadomości społecznej na temat jego jasnych stron. 

Esport pozytywnie wpływa na rozwój najmłodszych, przyczyniając się chociażby do rozwoju wielu kompetencji, nauki strategicznego myślenia, współdziałania czy budowania relacji z rówieśnikami. Niewielu rodziców jest świadomych także ogromnego potencjału całej branży oraz rozwijającego się w jej ramach rynku pracodawców i pracowników. Dlatego także te aspekty będziemy poruszać w naszych szerokozasięgowych działaniach, zmieniających jak wierzę perspektywę postrzegania graczy i ich pasji –  mówi Łopuszyński.

Z uwagi m.in. edukacyjny aspekt projektu Partnerami turnieju są: Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech, VULCAN oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sponsorem Generalnym jest PKO Bank Polski.