Pierwsi finaliści Predator Games

Pierwsza runda rozgrywek Predator Games 2023 w grę League of Legends zakończyła się, a my poznaliśmy pierwsze dwie szkoły, które pojawią się na LANie w Warszawie.

Z 1024 szkół, które przystąpiły do rozgrywek League of Legends dwie awansowały na finały LANowe, które zaplanowane są na 27 maja w Warszawie. W finałowym starciu spotkają się uczniowie Technikum Programistycznego Infotech w Białymstoku oraz Noworudzkiej Szkoły Technicznej w Nowej Rudzie.

Mecze o awans wzbudziły wiele emocji wśród widzów i kibiców. W meczu pomiędzy TEB Kraków a Technikum Programistycznym Infotech, gracze drugiej wymienionej szkoły pokazali bardzo dobrą grę i i TEB Edukacja musiało uznać ich wyższość, choć w drugiej grze w walkach drużynowych przegrywali dosłownie o jednego zawodnika. 

W drugim meczu oglądaliśmy rywalizację pomiędzy Noworudzką Szkoła Techniczną a Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Ostrowi Mazowieckiej. W tym meczu zwycięsko wyszli uczniowie z Nowej Rudy, których duet Vayne i Milio zachwycał finezją gry.  Nieco przekombinowana kompozycja Koperniczka w drugiej grze sprawiła, że czuło się przewagę dla NST niezależnie od wynik poszczególnych walk.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy uczniami TEB Edukacja z Krakowa oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika zaplanowany jest na dzisiejsze popołudnie.  

Etap League of Legends, to pierwsza tura meczów kwalifikacyjnych projektu Predator Games, który realizowany jest dzięki Sponsorowi Generalnemu - PKO Bankowi Polskiemu oraz partnerom wspierającym.