Oświadczenie Technikum INFOTECH

W wyniku sytuacji, która miała miejsce podczas rozgrywek League of Legends doszło do incydentu, który wg regulaminu rozgrywek Predator Games 2023 oraz zasad fair play nie jest dozwolony. W związku z tym jesteśmy zmuszeni powtórzyć niektóre mecze w grze League of Legends by jeszcze raz wyłonić finalistów. Poniżej natomiast przedstawiamy oficjalne stanowisko szkoły i uczniów w w odpowiedzi na tę sytuację.

Komunikat Zarządu:

Szanowni Państwo oraz Szanowne Grono Graczy,
z dużym smutkiem przyjęliśmy informację o nieuczciwych praktykach w ramach turnieju e-sportowego Predator Games w rozgrywkach League of Legends. Decyzję o nieuczciwej konkurencji podjęto bez naszej wiedzy i jako Społeczność INFOTECH, w tym społeczność programistów i graczy, stanowczo sprzeciwiamy się niniejszym praktykom stającym w sprzeczności z poszanowaniem zasad gry fair-play. Jest nam przykro, że tego typu działalność decyzją jednego z uczniów rzuciła cień na grupową pracę całego zespołu, jak i całe wydarzenie, które powinno upływać w atmosferze zdrowej sportowej rywalizacji. W związku z tym zostaną wyciągnięte konsekwencje, a nam pozostaje wyrazić żal w związku z niniejszą sytuacją oraz zapewnić, że dopełnimy wszelkich starań, aby takie zachowania nie miały miejsca w przyszłości.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd i Dyrekcja Technikum Programistycznego INFOTECH

Przeprosiny drużyny

Dzień dobry,
W imieniu całej drużyny Technikum Programistycznego INFOTECH zwracamy się do Was z przeprosinami za zaistniałą sytuację. Rzeczywiście, osoba spoza szkoły grała za jednego z naszych kolegów w dniach 3-4 kwietnia. Sytuacja ta wynikła z faktu, że 2 osoby z naszej drużyny nie miały możliwości, aby zagrać w tych dniach, wpadliśmy w panikę i złamaliśmy regulamin z obawy przed nieuniknionym walkowerem bez wiedzy naszego opiekuna i władz szkoły. Nasza działanie było nieuzasadnione i niezgodne z regulaminem, a także błędne, powinniśmy po prostu napisać, że nie zagramy. Nie powinniśmy byli tego robić. Raz jeszcze chcemy bardzo przeprosić za sprawiony kłopot w imieniu naszym i naszej  szkoły, którą reprezentowaliśmy.

Jak zespół PredatorGames2023 bardzo chcielibyśmy podziękować drużynie za to, że przyznała się do popełnionego błędu i wyraziła swoje przeprosiny. Zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze jest łatwo przyznać się do pomyłki, szczególnie w sytuacjach, gdy musimy zmierzyć się z konsekwencjami naszych działań.

Przyznanie się do błędu to duży krok w kierunku rozwoju i budowania lepszych relacji międzyludzkich. Pokazuje to Waszą odpowiedzialność za swoje postępowanie oraz szacunek dla innych osób, które mogły ucierpieć w wyniku niesportowego zachowania.

Cieszymy się, że potrafisz w taki sposób reagować na trudne sytuacje i doceniamy Twoją szczerą intencję naprawienia swojego błędu. Dzięki temu, możemy razem pracować na budowaniu lepszych relacji opartych na zaufaniu i szacunku.