Leksykon gier Predator Games - Rocket League

Piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie. Co jednak, jeśli trochę poeksperymentuje się z formatem, a w zasadzie niemal zupełnie go zmieni? Co, jeśli zawodnikami staną się małe, zwrotne samochodziki, zaś fizyka samej rozgrywki będzie dużo mniej przewidywalna? Wtedy powstanie z tego Rocket League – bardzo popularny tytuł esportowy, który przypadnie do gustu zarówno fanom piłki nożnej jak i motoryzacji.

Cel w Rocket League jest w zasadzie taki sam jak w tradycyjnej piłce nożnej. Mierzą się ze sobą dwa zespoły, których zadanie to strzelenie więcej goli od przeciwnej ekipy. Formaty rywalizacji są różne, bowiem można grać w parach jak i liczniejszych składach. W Rocket League nie istnieje coś takiego jak z góry określony przydział pozycji – do graczy należy ustalenie swojej strategii. Można więc zarówno podejść do spotkania defensywnie, rozstawiając jeden z samochodów “na bramce”, jak i ruszyć na przeciwnika pełną siłą, atakując na jego połowę w komplecie. Istnieje też opcja urozmaicenia spotkania dodatkowymi modyfikatorami, które wpływają na grawitację, wielkość czy kształt piłki oraz szybkość aut.

No właśnie - samochody. To na nich opiera się cała esencja Rocket League. Gracze sami mogą wybierać i personalizować swoje pojazdy. Na boisku są one bardzo szybkie, zwrotne, a także mają możliwość wyskakiwania w powietrze. Przy tym wszystkim można nimi również jeździć nawet po ścianach, Zupełnie zmienia to dynamikę całego spotkania, czyniąc je niezwykle szybkim i nieprzewidywalnym. Kluczowym aspektem jest szybkie zapoznanie się z fizyką wewnątrz gry. Piłka potrafi dość figlarnie zawisnąć w powietrzu lub odbić się od ściany zamkniętej areny. Dlatego też ważne, aby dobrze wyliczyć wszystkie swoje ruchy. Zbyt szybka czy późna reakcja potrafi mieć swoje konsekwencje. W Rocket League przejście z defensywy do ataku bywa dosłownie momentem.

  • W grze Rocket League liczą się refleks i zdolność do szybkiego reagowania na zmieniającą się sytuację. To szybkie tworzenie w głowie bilansu potencjalnych korzyści i zagrożeń. Nie zawsze warto wbijać się w centrum akcji, bo czasem, gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. 
  • Jak powiedział kiedyś trener Franciszek Smuda: “Sam meczu nie wygrasz”. Te słowa pasują nie tylko do tradycyjnej piłki nożnej, ale również i Rocket League. Współpraca z kolegami z zespołu to absolutna podstawa. 
  • Kluczowa jest otwarta komunikacja. Strategię należy ustalać na bieżąco, wzywając w razie potrzeby kompanów do pomocy. Ktoś pójdzie na piłkę, druga osoba przyblokuje rywala, podczas gdy trzeci z graczy będzie asekurować tyły. Kreatywne rozwiązania punktują, choć bywa, że to proste schematy spisują się najlepiej. 

W rozgrywkach Rocket League w Predator Games będą się ze sobą mierzyć trzyosobowe składy. To najbardziej klasyczny schemat tytułu, gdyż pozwala na zdrowy podział ról na boisku. Każdy zawodnik może się wykazać, lecz współpraca to fundament drogi do sukcesu. A do tego warto dążyć, bowiem na szali rywalizacji są atrakcyjne nagrody. Do trzech najlepszych zespołów trafią laptopy Helios 300, komputery Predator Orion 3000 i monitory Predator XB3.

Więcej o nagrodach Predator Games 2023 w sezonie pierwszym przeczytasz tutaj LINK

Pierwszy sezon Predator Games 2023 to miejsce dla 1024 szkół, ponad 16 tysięcy uczniów i rywalizacja o nagrody wartości ponad 3 200 000 PLN. Partner Generalny PKO Bank Polski oraz partnerzy turnieju: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Minister Edukacji i Nauki, Centrum GovTech Polska, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, Intel, Microsoft, Media Expert, MEiN Tech oraz VULCAN wspólnie z Acer Polska zadbają o pozytywne emocje.